Wytrzymali presję. Historyczny sukces zawodników KS Stal LA!

3
Jechali do Torunia w roli faworytów. Patryk Wykrota i Natalia Benedykcińska przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów mieli najlepsze wyniki w swojej kategorii wiekowej. Jeszcze dzień przed zawodami nic nie obiecywali, nie chcieli pompować balonika. Opłaciło się. Oboje wrócili do Ostrowa Wielkopolskiego ze złotymi medalami, osiągając życiowe wyniki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: LEKKOATLECI W FORMIE. BENEDYKCIŃSKA MISTRZYNIĄ POLSKI <<<

Niepokonany tej zimy w biegu na 200 m. – Patryk Wykrota z KS STAL LA wywiązał się doskonale z roli faworyta wygrywając w finale Mistrzostw Polski U20 z kolejnym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego 21,38 s. pokonując drugiego na mecie Mateusza Wróbla z TS Wieliczanki o 24 setne sekundy. Na tym dystansie jest to zdecydowana przewaga.

Podopieczny Michała Walczaka już w połowie stycznia przebiegł ten dystans w 21,84 s. ustanawiając rekord klubu. W każdym z kolejnych startów poprawiał go – najpierw na 21,61 s, a następnie – już podczas Mistrzostw Polski w Toruniu – w biegu eliminacyjnym na 21,44 s. i wreszcie w finale na 21,38 s.

Warto zaznaczyć, iż jest to aktualnie drugi wynik w Europie wśród juniorów i dziewiąty na świecie wśród juniorów na tym dystansie (przed Patrykiem znajduje się tylko Niemiec i siedmiu amerykanów). Polski Związek Lekkiej Atletyki wyznaczył minimum na letnie Mistrzostwa Europy U20 – 21,35 s., które oczywiście można będzie uzyskać na „otwartym” stadionie w maju i czerwcu bieżącego roku.

Zważywszy na fakt wyraźnej różnicy biegania w hali i na stadionie – oczywiście na korzyść stadionu – wydaje się, iż uzyskanie wymaganego minimum w sezonie letnim jest bardzo realne. Dotyczy to również naszej drugiej złotej medalistki z Torunia – Natalii Benedykcińskiej, która zwyciężyła z wynikiem 6,10 m, a wymagane minimum wynosi 6,12 m.

W ostatnim dniu zawodów bardzo dobrze spisał się też Jakub Chmielarz, który w debiucie na tak poważnej imprezie zajął XIV miejsce w biegu na 1000 m. z czasem 2.38,30 s. poprawiając rekord życiowy o 7 sekund. W biegu tym uczestniczyło 27 zawodników.
Klub STAL LA Ostrów Wielkopolski zajął VII miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw spośród 661 uczestniczących w nich klubów.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. BRAWO! I na szkolenie tak zdolnej młodzieży powinny być pieniądze z miasta a nie na zbieraninę armii zaciężnej (koszykówka, żużel itp.). !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick