Wyszedł za kaucją mimo spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Po zażaleniu prokuratury wróci do aresztu

0
zdjęcie uniwersalne
42-letni mężczyzna, któremu postawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w styczniu, wróci do aresztu. Sąd rozpatrzył w poniedziałek zażalenie prokuratury i pełnomocnika pokrzywdzonych w sprawie warunkowego przedłużenia aresztu. Mężczyzna wróci do aresztu.

Sąd w Kaliszu rozpatrzył zażalenie prokuratury rejonowej oraz pełnomocnika pokrzywdzonych w sprawie warunkowego przedłużenia aresztu dla 42-letniego mężczyzny, któremu postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do tragedii doszło na początku stycznia 2021 roku. Zginął 14-latek, a trzy osoby zostały ranne.

Mężczyzna mógł opuścić areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 60 tys. zł. Skorzystał z tej możliwości, ale prokuratura postanowiła złożyć zażalenie do sądu na decyzję o warunkowym zwolnieniu. Zostało ono rozpatrzone w poniedziałkowe popołudnie. – Sąd zmienił postanowienie w ten sposób, że ponownie zastosował tymczasowy areszt na kolejne trzy miesiące od daty ponownego aresztowania – informuje Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Kwota wpłacona w ramach kaucji zostanie zwrócona mężczyźnie. Sprawa jest w toku. 42-latek ma stanąć przed sądem.

CZYTAJ TEŻ: Wykorzystał 12-letnią krewną podczas I Komunii Świętej. Został aresztowany

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick