Wysuszone lasy. Trzeci stopień zagrożenia pożarowego

1
Po deszczowym lipcu, nastał upalny sierpień, a razem z nim susze, które spędzają sen z powiek wszystkim leśniczym. Do wybuchu wielkiego pożaru wystarczy naprawdę niewiele. Już teraz w większości stref pożarowych lasów występuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia, a nadchodzące dni nie przyniosą zmian.

Wzmożony monitoring i wszyscy w pełnej gotowości. Tak jednym zdaniem można opisać obecną sytuację w Nadleśnictwie Antonin, bo przecież przezorny zawsze ubezpieczony.

Mimo tak niekorzystnych warunków, jak do tej pory mamy spokój. W tym roku mieliśmy tylko jedno małe zdarzenie, więc na razie odpukać ale jest ok – mówi Damian Chaliński z Nadleśnictwa Antonin.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Coś chyba jest nie tak jeśli po miesiącu ulew troszkę upałów sprawia zagrożenia pożarowe. Za dużo drenowania a za mało stawów i oczek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick