Wystartowała 4 liga. Falstart Ostrovii. Świetny początek debiutanta

0
W sobotę rozpoczął się nowy sezon na boiskach grupy południowej IV ligi. Emocji na starcie ligi nie zabrakło. W najciekawiej zapowiadającym się meczu, zespół Victorii Ostrzeszów na własnym boisku uległ beniaminkowi, jedenastce LKS-u Gołuchów 1:2. Od niepowodzenia ligę rozpoczęła odmłodzona Ostrovia, która w Lesznie przegrała z Polonią 2:3. Komplet punktów zdobyła za to Pogoń, która w nowych Skalmierzycach nie dała szans PKS-owi Racot.

Początek meczu w Ostrzeszowie był obiecujący dla gospodarzy. W 19 minucie w roli głównej wystąpił najlepszy czwartoligowy snajper w poprzednim sezonie. Mowa o Macieju Stawińskim, który dał Victorii prowadzenie. W kolejnych minutach coraz lepiej radzili sobie goście, dla których był to debiut w czwartoligowym towarzystwie po dwuletniej przerwie. W 40 minucie z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Pietrzak i LKS doprowadził do wyrównania. W II połowie przewagę posiadali goście. W samej końcówce komplet punktów gołuchowianom dał Krystian Benuszak.

Pięć goli padło w Nowych Skalmierzycach. Tamtejsza Pogoń pokonała PKS Racot 4:1. Wszystkie gole gospodarze zdobyli do przerwy. Hat-trickiem popisał się Adam Majewski. Niepowodzenie na starcie ligi zanotowały zespoły: Ostrovii i Białego Orła Koźmin. Biało-czerwoni już po 12 minutach meczu w Lesznie przegrywali z tamtejszą Polonią 0:2. W 17 minucie z rzutu karnego kontaktowe trafienie zanotował Daniel Kaczmarek, ale jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższyli gospodarze. W samej końcówce drugiego gola dla Ostrovii zdobył Tomasz Kempiński. Biały Orzeł tymczasem przegrał 0:1 wyjazdowy mecz w Kościanie.

I kolejka

Sobota – 5 sierpnia

Polonia Leszno – TP Ostrovia 1909 3:2

Korona Piaski – Tur Turek 1:1

Obra Kościan – Biały Orzeł Koźmin 1:0

Pogoń N. Skalmierzyce – PKS Racot 4:1

Victoria Ostrzeszów – LKS Gołuchów 1:2

Victoria Września – Rawia Rawicz 2:0

Niedziela – 6 sierpnia

SKP Słupca – Kania Gostyń (17.00)

 

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick