Wystarczy z pomysłem na biznes trafić we właściwe miejsce, aby odnieść sukces

0
Tak jest w Lesznie. Działu tu Leszczyńskie Centrum Biznesu, które pomaga stworzyć model biznesowy, oferując wsparcie inwestycyjne i merytoryczne.

Centrum na projekt „Rozwiń biznes” otrzymało prawie 2,5 mln zł unijnej dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Z tej puli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać granty w wysokości 70 lub 130 tys. zł. Początkujący przedsiębiorcy mają do dyspozycji powierzchnię biurową, magazynową, hale produkcyjne. Mogą liczyć na dostęp do usług doradczych i specjalistycznych, marketingowych oraz propozycje różnych instrumentów finansowania. Choć preferowane są pomysły innowacyjne, szansę na grant ma tak naprawdę każda młody przedsiębiorca.

Plebiscyt na najlepsze, zrealizowane projekty unijne
Można wybrać jeden spośród dwunastu zrealizowanych w ciągu ostatnich lat projektów i oddać swój głos w plebiscycie Gazety Wyborczej – „Szukamy Złotych Gwiazd”. Wielkopolanie mogą zadecydować czy najważniejszy dla nich był remont linii kolejowej Poznań-Piła i nowy tabor, linia tramwajowa na Franowo i wydłużenie Pestki do Dworca Zachodniego, Centrum Kształcenia Zawodowego w Swarzędzu, poznańska Wartostrada i droga rowerowa z Obornik do Stobnicy, sieć małych kin społecznościowych „Kino za Rogiem”, projekt „Cyfrowa szkoła Wielkopolska 2020”, centra zdrowia psychicznego w regionie, budowa nowoczesnego Centrum Kultury Oskard w Koninie, Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile, czy projekty rewitalizacji przestrzeni publicznej m.in. w Wieleniu czy Krobi. Głosować można do 6 marca tutaj.

Olimpiada dla szkół ponadpodstawowych
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w XVII EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ „GWIEZDNY KRĄG”. Szkoły mogą zgłaszać chęć uczestnictwa do 4 marca. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów – kliknij

Więcej na temat możliwości rozwoju własnej firmy na przykładzie Leszczyńskiego Centrum Biznesu oraz plebiscycie „Szukamy Złotych Gwiazd” w najnowszym odcinku magazynu unijnego „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 68).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick