Wysokie dofinansowanie dla szkoły w Rojowie jednak przyznane

2
Blisko 4 miliony dofinansowania na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Rojowie otrzyma gmina Ostrzeszów. Warunkiem uzyskania dotacji na projekt "twardy" z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego było napisanie tzw. projektu "miękkiego" i zdobycie partnera. Będzie nim "Mały inżynier", a gmina otrzymała prawie 400 złotych na dodatkowe aktywności w ramach zajęć szkolnych.

W połowie marca tego roku okazało się, że projekt budowy kompleksu przedszkolno-szkolnego w Rojowie znalazł się na dalekim 46. miejscu (na 50 pozytywnie ocenionych wniosków). W puli było 68 milionów złotych, a dofinansowanie projektów znajdujących się przed tym ostrzeszowskim opiewało na kwotę ponad 100 milionów złotych. Maksymalnie można było się starać o środki w kwocie do 4 milionów złotych. Wówczas projekt ostrzeszowskiego samorządu zyskał 17 punktów, a zwycięzcy tego rozdania po 23 i 22 punkty.

W sierpniu okazało się, że w puli znajdą się dodatkowe środki, które mogą zostać przeznaczona na realizację reszty projektów – także tego ostrzeszowskiego. 10 sierpnia podjęto uchwałę o wybraniu go do dofinansowania. 

Warunkiem otrzymania dotacji na kwotę 3 milionów 990 tysięcy złotych było napisanie tzw. projektu „miękkiego”, który polegał na wdrożeniu dodatkowych zajęć w nowo powstałej szkole. Gmina miała znaleźć partnera. Został nim firma „Mały inżynier”. Kontrakt na budowę szkoły opiewa na kwotę 23 milionów złotych. Inwestycję realizuje firma Skanska. Otwarcie placówki planowane jest wraz z 1 dniem września 2018 roku.

Dofinansowanie pochodzi z osi Priorytetowej 9 „INFRASTRUKTURA DLA KAPITAŁU LUDZKIEGO”

Działanie 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” Poddziałanie 9.3.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej”

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

2 KOMENTARZE

  1. „……..a gmina otrzymała prawie 400 złotych na dodatkowe aktywności w ramach zajęć szkolnych……….. „CZTERYSTA ZŁOTYCH???

  2. TA SZKOŁA W ROJOWIE POTRZEBNA – JAK ŚWINI DZWONEK…!!!!!!!! W OSTRZESZOWIE SZKOŁY PUSTE, A TAM WALĄ KASĘ W GLINĘ….!!!!!!!!! A KOMUNIKACJA STOI W MIEJSCU (PKS,ul.Dworcowa,Cicha…)…!!!!! ŻENUJĄCA GOSPODARKA…!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick