Wysoka przegrana Centry. "Uważam, że obok nas ta drużyna jest najsilniejsza w tej lidze"

Centra Ostrów Wielkopolski przegrała sobotni mecz z Unią Swarzędz. Mecz na szczycie, bo przed tą kolejką oba zespoły zajmowały odpowiednio drugie i pierwsze miejsce. Teraz sytuacja w tabeli wielkopolskiej IV ligi nieco się zmieniła. Po porażce 1:4 Centra spadła na trzecie miejsce i ma teraz 5 punktów straty do swarzędzkiej drużyny.

Mecz od początku nie ułożył się po myśli ostrowskiego zespołu, który stracił gola już w 1. minucie spotkania. Piłkę w siatce umieścił Mikołaj Rakowski. – To zmieniło nasz styl gry. Musieliśmy zaatakować, dążyliśmy dosyć intensywnie do tego, żeby tę bramkę strzelić – powiedział po meczu Michał Kosiński, trener Centry. Z dążeń niewiele wyszło, bo pierwsza połowa zakończyła się właśnie minimalnym prowadzeniem gości. Przyjezdni mieli czego żałować

Po zmianie stron Centra nadal była daleka od dominacji. Piłkarze Unii Swarzędz szybko podwyższyli prowadzenie na 2:0 po golu Tomasza Neumanna (53.). Jakub Kłobusek dał nadzieje zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego na co najmniej remis, strzelając gola w 68. minucie, ale ostatecznie na niewiele się to zdało, bo w 79. Mikołaj Panowicz strzelił na 3:1, a w 81. wynik spotkania na 4:1 ustalił Adrian Chopcia. – Rzeczywiście, przez moment zrobiło się nerwowo, ale muszę się zgodzić z trenerem gospodarzy, że potem jak wytrawny bokser dwa ciosy wyprowadziliśmy, potem jeszcze Mikołaj Łopatka w samej końcówce trafił w poprzeczkę. Na pewno jestem zadowolony – podkreślił Tomasz Bekas, trener Unii Swarzędz.