Wyrzucił szczeniaki z busa? Jest nagranie, ale pojawiły się wątpliwości [WIDEO] [AKTUALIZACJA]

0
W internecie krąży wideo z monitoringu, na którym widać, jak dwa szczeniaki biegną za przejeżdżającym wolno busem. Pojawiło się podejrzenie, że zostały z niego wyrzucone. Jeden trafił do wolontariuszy z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koźminie Wielkopolskim, ale trwają poszukiwania drugiego. Istnieje także prawdopodobieństwo, że po prostu wybiegły z posesji za odjeżdżającym właścicielem. Trwa wyjaśnianie sprawy.

„Tak się pozbywa problemów. Psy były dwa, mamy tylko jednego. Gdyby ktoś w Starej Obrze go znalazł prosimy o kontakt. Okolice ul. Okrężnej 21” – czytamy na fanpage’u Zwierzaki w potrzebie – wolontariat Koźmin Wlkp.

To apel na sytuację, która miała miejsce w Starej Obrze w powiecie krotoszyńskim. Kamera monitoringu zarejestrowała przejeżdżającego busa oraz dwa biegnące za nim szczeniaki. Wolontariusze piszą, że mają nagranie w jakości pozwalającej odczytać tablice rejestracyjne i zgłoszą sprawę na policję. „Jeśli ktoś kojarzy samochód lub osoby które posiadały takie szczeniaki prosimy o kontakt, gwarantujemy anonimowość. Zdjęcie psa w komentarzu” – wyjaśniają.

AKTUALIZACJA – 14.49
– Wystosowaliśmy apel, aby wyjaśniono nam tę sytuację. Dziś się okazało, że zgłosił się właściciel, który mieszka niedaleko. Będziemy to weryfikować. Prawdopodobnie to jego pieski i być może tylko uciekły z posesji, widząc, że wyjeżdża. Chcemy dokładnie wyjaśnić tę sytuację, aby rozwiać wszelkie wątpliwości – mówi portalowi wlkp24.info jedna z wolontariuszek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koźminie Wielkopolskim.

Tak się pozbywa problemów. Psy były dwa, mamy tylko jednego. Gdyby ktoś w Starej Obrze go znalazł prosimy o kontakt. Okolice ul. Okrężnej 21.Jeśli ktoś kojarzy samochód lub osoby które posiadały takie szczeniaki prosimy o kontakt, gwarantujemy anonimowość. Zdjęcie psa w komentarzu.Mamy też lepsze nagranie z numerami tablic rejestracyjnych.Sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Opublikowany przez Zwierzaki w potrzebie – wolontariat Koźmin Wlkp. Piątek, 12 kwietnia 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick