Wyprzedzał i doprowadził do śmierci 55-latka. Sprawca z aktem oskarżenia

0
Zdaniem prokuratury jechał zdecydowanie za szybko oraz złamał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzając na mokrej jezdni w miejscu niedozwolonym. 19-latek z Kalisza usłyszał akt oskarżenia w sprawie wypadku, do którego doszło 31 grudnia 2021 roku na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu. Mężczyzna przyznał się do winy i oczekuje na proces.

Do tragedii doszło dokładnie 31 grudnia 2021 roku na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu. 18-letni wówczas mężczyzna z Kalisza, kierował samochodem marki BMW i jadąc od strony ulicy Godebskiego w stronę ulicy Majkowskiej. – Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z nadmierną prędkością wynoszącą 86 km/h, na mokrej jezdni i w miejscu niedozwolonym, oznaczonym oznakowaniem pionowym i poziomym, tj. podwójną ciągłą, podjął manewr wyprzedzania. Wjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Captur – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Renault podróżowały dwie osoby. 55-letni kierowca zginął na miejscu. Badanie krwi wykazało, że młody kierowca nie był pod wpływem alkoholu, ani środków odurzających. Śledczy ustalili jednak, że bezsprzeczną winę ponosi kierowca BMW. – Kategoryczna opinia biegłego wskazująca na wytworzenie tej sytuacji wypadkowej wyłącznie przez kierującego samochodem BMW, który wykonał manewr wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym, skutkowała skierowaniem aktu oskarżenia – dodaje Meler.

Kierowca przyznał się do winy. Obecnie trwa oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick