Ostrowska mediateka rośnie w oczach

0
Dwunasta w kraju, pierwsza w Wielkopolsce. Ostrowska mediateka, która powstaje przy deptaku wzbogaciła się o część wyposażenia - meble oraz multimedia. Następny krok to przeszkolenie pracowników.

Mediateka ma szansę stać się jednym z najciekawszym punktów na mapie Ostrowa Wielkopolskiego. Wśród wyposażenia znajdzie się między innymi multimedialna podłoga, monitory dotykowe, instrumenty muzyczne połączone z komputerem oraz sala do wyświetlania filmów. – To wszystko sprawi, że mediateka będzie nowoczesnym centrum kultury – zapewnia Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Mediateka będzie także filią ostrowskiej Biblioteki Publicznej. Będzie to jedyna biblioteka w województwie wielkopolskim, która swoje zbiory udostępni na nośnikach cyfrowych.

Ostrowskie, nowoczesne centrum będzie posiadać dziesięć przystanków: muzyka(sala Komedy), kultura techniczna, literatura, kino, sztuka, filmoteka, fonoteka, czytelnia regionalna, spotkania z kulturą oraz wypożyczalnia. 

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Architektem, który dba o wystrój jest Paulina Walkow. – Ściany, sufit i część mebli będą w kolorze białym. To wszystko będzie zazębiać się z funkcją technologiczną biblioteki – mówi.

Mediateka będzie posiadać także wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz niewidomych. Wyposażona zostanie w specjalną windę. Staną tu też specjalne stanowiska, przy których informacje będą napisane brajlem.

Otwarcie mediateki przewidziane jest na tegoroczne wakacje.

Źródło: UMOstrow

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick