Wypadek w Wolenicach, pożar auta ciężarowego

0

W nocy z 13 na 14 stycznia o godzinie 3:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie odbiera zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Bożacin. Kilkanaście minut później w Wolenicach doszło do wypadku drogowego. Osoby podróżujące samochodem wyszły z niego o własnych siłach. Jedna osoba miała widoczne rany głowy.

Do pożaru zostały skierowane dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.

– Po dojechaniu do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ustalił, że pali się kabina ciągnika siodłowego w całej objętości, kierowca jest poza pojazdem, samochód stoi na parkingu przy DK-15, nie ma osób poszkodowanych – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali pianę z dwóch linii gaśniczych, co pozwoliło na stłumienie ognia i zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia na naczepę. Po stłumieniu płomieni odłączono akumulatory przy naczepie oraz ciągniku siodłowym. Kamerą termowizyjną sprawdzono pojazd, nie stwierdzono ukrytych ognisk pożaru.

Trwały jeszcze działania gaśnicze w Bożacinie, kiedy strażacy o godzinie 3:48 otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w Wolenicach.

Samochód osobowy Fiat Cinquecento zjechał z drogi i wpadł do rowu. Osoby podróżujące samochodem wyszły z niego o własnych siłach. Jedna osoba miała widoczne rany głowy.

– Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, która polegała na opatrzeniu ran, zapewnieniu komfortu cieplnego i udzieleniu wsparcia psychicznego – mówi bryg. Tomasz Niciejewski. Fiatem Cinquecento kierował obywatel Ukrainy. Jak się okazało – kierowca był pijany. Mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanego przekazano lekarzowi, który zdecydował o przewiezieniu do szpitala. W rozbitym pojeździe odłączono akumulator, z jezdni usunięto pozostałości po wypadku.

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick