Wypadek przy wiadukcie, pożary kotłowni i sadzy w kominie [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych na ul. Wrocławskiej w Jarocinie. To trzecie zdarzenie, do którego piątkowego popołudnia wyjeżdżali strażacy. Wcześniej zostali wezwani do pożaru kotłowni przy lokalu z mieszkaniami socjalnymi, a w trakcie akcji gaszenia część zastępów została wysłana do pożaru sadzy w kominie.

Bardzo intensywny piątek mieli strażacy z Jarocina. Za nimi trzy interwencje, które miały miejsce niemal jedna po drugiej.

Najpierw zostali wezwani do palącej się kotłowni przy ul. Parowozownia w Jarocinie. Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu socjalnego. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej. Najpierw zrobiono wycinkę dachową, a po zlokalizowaniu źródła ognia, przystąpiono do gaszenia pożaru. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się źródła ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Kiedy akcja dobiegała końca, trzy zastępy zostały wezwane do pożaru sadzy w kominie w Roszkowie, a więc w najbliższej miejscowości sąsiadującej z Jarocinem. Po wygaszeniu paleniska w piecu i palącej się sadzy, a także wyczyszczeniu komina za pomocą wycioru, wozy wróciły do bazy.

Przed godz. 17.00 jarocińscy strażacy odebrali kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło wypadku drogowego w Jarocinie przy wiadukcie, który przebiega nad ul. Wrocławską. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych.  – Kierujący volkswagenem tiguanem 20-letni kierowca z gminy Jarocin, jadąc w kierunku Goliny, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z citroenem C4, a następnie uderzył w citroena C3 – wyjaśnia asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kierujący ostatnim z tych pojazdów (mieszkaniec powiatu pleszewskiego) wymagał pomocy lekarskiej i został przetransportowany do szpitala. Citroenem C4 kierowała mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Jak wyjaśnia policja, żaden z kierowców nie jechał, będąc pod wpływem alkoholu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick