Wypadek przy Rondzie Bankowym [aktualizacja]

12
Do poważnego wypadku doszło po godzinie 12 przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. 81-letnia kobieta została potrącona na pasach dla pieszych przez auto ciężarowe z naczepą. Ranną w ciężkim stanie, z wielonarządowymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowała straż pożarna, policja oraz pogotowie. Przy rondzie oraz na ulicy Głogowskiej pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu drogowym.

Kierowca samochodu był trzeźwy – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim. – Kobieta trafiła do nas w stanie ciężkim z wielonarządowymi obrażeniami ciała. Została poddana szybkiej diagnostyce i badaniom lekarskim, po których zdecydujemy o dalszych krokach – powiedział nam Adam Stangret, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

godzina 14:50. Niestety, mimo starań lekarzy z ostrowskiego szpitala, kobiety nie udało się uratować. 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Emeryci notorycznie włażą na przejście dla pieszych nie zwracając uwagi na pojazdy, zwłaszcza przy rondzie bankowym, nic nowego. A pojazdu z ładunkiem nie da się zatrzymać jak osobówki!

  2. Niedaleko tego miejsca przy ul. Szopena są zamontowane sygnalizatory świetlne (mimo że ruch pieszych jest tam dużo mniejszy), a w tym miejscy maszerują całe potoki pieszych i niestety tych sygnalizatorów brak. Tak jak pisał „Kierowca” tam ludzie chodzą po pasach jak po deptaku, mało kto zwraca uwagę na samochody.

    • Gdyby w tym miejscu były światła dla pieszych to nie dałoby się zjechać z ronda.
      Już jest ciężko przez te światła na Chopina.

  3. Przejście powinno być przesunięte w głąb Głogowskiej o długość tira z przyczepą. Pojazdy od Szopena sprawniej by się wpisywały w Głogowską oraz te na wprost miałyby częściej przelot…..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick