Wypadek na Piaskach. Nie żyje mieszkaniec Kalisza [foto]

4
Około godziny 13:30 strażacy dostali informację o utonięciu w zalewie Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej 48-latek skoczył z roweru wodnego do wody i już nie wypłynął.

dowilę po godzinie piętnastej mężczyznę wyłowiono, jednak po krótkiej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Był to 48-letni mieszkaniec Kalisza.

Akcja poszukiwawcza trwała blisko dwie godziny. Na miejscu działały zastępy straży pożarnej, policji, a topielca szukali ratownicy z Konina.

Dostaliśmy wezwanie od strażaków, że w zalewie Piaski Szczygliczka utonął mężczyzna. Chwilę po godzinie piętnastej wyłowiono go z wody, jednak nie udało się mieszkańca Kalisza uratować. Teraz będziemy pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia – powiedziała Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

[aktualizacja: 16:55]

Mężczyzna wskoczył za czapeczką dziecka do wody. W momencie kiedy nie wypływał, po kilku sekundach wysłałem dwóch ratowników w okolice wypadku. Byli tam po chwili, szukając przez kolejne 6-7 minut mężczyzny. Wezwaliśmy straż pożarną i policję. Do ich przybycia cały czas prowadziliśmy akcję poszukiwawczą. Dopiero grupa nurków z Konina znalazła topielca, którego po krótkiej akcje reanimacyjnej nie udało się uratować – mówi nam Maciej Siwek, główny ratownik na Piaskach Szczygliczka.

Apelujemy do wszystkich tych, którzy spędzają czas nad wodą, aby pamiętali o bezpieczeństwie.

X

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick