Wypadek na Sadowej. Sześć osób w szpitalu. Uciekali przed policją kradzionym autem? [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

1
Sześć osób zostało rannych w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych na ul. Sadowej w Ostrowie Wielkopolskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazdem, który spowodował wypadek, podróżowali mężczyzna i kobieta, którzy chwilę wcześniej mieli usiłować ukraść inny samochód. Nie zatrzymali się na polecenie policjantów i zaczęli uciekać. Wtedy doszło do wypadku.

Trzy samochody osobowe zderzyły się na ul. Sadowej w Ostrowie Wielkopolskim, a więc na odcinku tzw. ramy komunikacyjnej miasta. W wyniku wypadku ucierpiały cztery z sześciu osób podróżujących pojazdami. Trzech bądź czterech pasażerów prawdopodobnie zostanie przewiezionych do szpitala w związku z obrażeniami, jakich doznali.

Na miejscu pracują straż pożarna i policja. Ulica jest całkowicie zablokowana. Lepiej omijać ten odcinek. Do wypadku doszło około godz. 8.30.

AKTUALIZACJA – 10.30

Do szpitala trafiło ostatecznie sześć osób, a więc wszyscy uczestnicy wypadku. Na tę chwilę wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy są przytomni, znajdują się pod opieką lekarza.

AKTUALIZACJA – 11.54

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na jednej z ostrowskich ulic miało dojść do próby kradzieży samochodu. Kiedy osoby zaangażowane w ten proceder zauważyły policję, nie zatrzymały się do kontroli i zaczęły uciekać autem, którym przyjechały. Do kradzieży więc nie doszło. Mundurowi ruszyli za nimi. Na ul. Sadowej doszło do zderzenia autem, którym jechały uciekające osoby z dwiema innymi osobówkami jadącymi z przeciwnego kierunku. – W wyniku tego zdarzenia ucierpiało sześć osób. Wszystkie trafiły do szpitala w tym także osoby uciekające przed policją – wyjaśnia sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Z informacji, do jakich dotarł portal wlkp24.info wynika, że auto, którym uciekały osoby chcące ukraść inny samochód (mężczyzna i kobieta), także pochodził z kradzieży. – Dokładnie wyjaśniamy przebieg tego zdarzenia, aby ustalić wszystkie szczegóły – dodaje. Policjantom prowadzącym pościg nic się nie stało. Radiowóz także nie został uszkodzony.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick