Wypadek konwoju z więźniami [VIDEO]

0
Policja, Straż Więzienna, Straż Pożarna, Zespół Zakładu Opieki Zdrowotnej, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim podjęli działania w związku z wypadkiem drogowym pojazdu, którym przemieszczali się funkcjonariusze Służby Więziennej, wykonując konwój osób osadzonych. W wyniku wypadku pojazd ten był niezdolny do dalszej jazdy, dodatkowo rannym został funkcjonariusz Służby Więziennej i osoba konwojowana.

To nie pierwsze ćwiczenia ostrowskiej Policji wspólnie z Aresztem Śledczym i pozostałymi służbami na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Dzisiejsze ćwiczenia były sprawdzającymi gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób osadzonych.

– Funkcjonariusze muszą być przygotowani na każdą ewentualność, tak, by podczas zdarzenia działania przebiegły sprawnie, przy możliwie jak najmniejszych stratach, zarówno wśród ludzi, jak i mieniu. Policjanci regularnie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w różnych szkoleniach – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick