Wyłudzili ponad trzy miliony podatku VAT

0
Gang przestępczy działający na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, Trzebnicy i Żar w rękach wrocławskiej policji. Złodzieje podejrzani są o fikcyjny obrót towarem. Sprawcy mogli wyłudzić i uszczuplić mienie Skarbu Państwa na o ponad trzy miliony złotych.

Proceder polegał na wyłudzaniu podatku VAT podczas obrotu fikcyjnym olejem rzepakowym. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 6 mężczyzn w wieku od 26 do 63 lat. Osoby te pochodzą z powiatu ostrowskiego, trzebnickiego oraz żarskiego.

Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą nienależny podatek VAT. Mężczyźni podejrzani są o fikcyjny obrót towarem. Sprawcy mogli wyłudzić i uszczuplić mienie Skarbu Państwa na ponad 3 miliony złotych na szkodę mówi asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

Z informacji wrocławskiej Policji wynika, że grupa działała już od 2014 roku na terenie Polski i Niemiec. Zabezpieczono dokumentację księgowo-finansową, tablety, komputery oraz telefony służące do działalności przestępczej. Znaleziono także gotówkę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych w walucie Polskiej oraz zagranicznej.

Zgromadzone przez policjantów oraz prokuratora materiały, pozwoliły na postawienie zarzutów zatrzymanym. Zarzuty, które postawiono to udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa oraz przestępstwa karno-skarbowe. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano 3-miesięczny areszt. Pozostali otrzymała dozór policyjny.

Nadal prowadzone są czynności w tej sprawie.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick