Wylicytuj gadżety polskich gwiazd i pomóż Karolinie wygrać z nowotworem

0
Piłka retro Lecha Poznań z podpisami całego zespołu
Rozpoczęła się licytacja gadżetów piłkarskich z autografami gwiazd polskiego futbolu z Robertem Lewandowskim i Jakubem Błaszczykowskim na czele. Pierwsze przedmioty można już licytować. Kolejne pojawią się w najbliższym czasie.

Organizatorzy V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma zdecydowali się nie tylko przygotować kolejną edycję sportowej rywalizacji, ale także włączyć się w pomoc Karolinie Olejniczak, która walczy z chorobą nowotworową.

Sami przekazali część gadżetów, a kolejne dołożyli znani polscy sportowcy. – To pierwszy raz kiedy zdecydowaliśmy się pomóc osobie potrzebującej w ramach organizacji turnieju, ale już wiemy, że nie ostatni. Chcemy w przyszłości kontynuować tę inicjatywę  powiedział nam Andrzej Kryjom, jeden z organizatorów V Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Właśnie rozpoczęła się licytacja trzech spośród dziewięciu gadżetów. Są to:

  • Piłka Nike z podpisem Roberta Lewandowskiego,
  • Piłka retro Lecha Poznań z podpisami całego zespół,
  • Koszulka reprezentacji Polski z podpisem Bońka.

KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO STRONY Z LICYTOWANYMI GADŻETAMI

Do końca licytacji pozostało 13 dni. Po jej zakończeniu, zostaną wystawione kolejne gadżety. Pełna lista pozostałych rzeczy, które będzie można wylicytować, znajduje się poniżej.

Voucher na mecz Ligi Mistrzów Manchesteru City z opłaconym pobytem i przelotem dla rodzica z dzieckiem (dziecko do 12. roku życia) przekazany przez Michała Wierzbickiego.
Koszulka brata Jakuba Błaszczykowskiego (Dawida) z kosmicznego meczu, który odbył się w Rybniku. Są na niej podpisy Jacka Krzynówka, Tomasza Loski (Górnik Zabrze), Marka Plawgo (mistrza Europy w biegach) oraz Dawida Błaszczykowskiego, a także komiks wydany na 30-lecie grupy Big Cyc z autografami całego zespołu, który grupa przekazała na licytację.
Koszulka reprezentacji Polski z podpisem Kamila Grosickiego oraz fan karta z jego podpisem przekazana przez Marcina Podleckiego z Pogoni Szczecin.
Koszulka Dawida Kownackiego (Sampdoria Genua) z autografem przekazana przez niego.
Koszulka Macieja Gajosa (Lech Poznań) z podpisami całego zespołu (sezon 2017/18) przekazana przez organizatorów turnieju.
Koszulka Christiana Gytkjaer (Lech Poznań) z podpisami całego zespołu (sezon 2017/18) przekazana przez organizatorów turnieju.

Karolina Olejniczak jest 14-letnią radosną dziewczyną. Do 2 marca 2017 roku prowadziła zwyczajne życie: szkoła, szkoła muzyczna, pływanie, jazda konna, siatkówka, wcześniej capoeira. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach. Niestety, 2 marca 2017 roku cały jej świat się zawalił. Diagnoza – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). W tym samym dniu operacja w Łodzi w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Po kilku dniach następny zabieg – wszczepienie drenażu zewnętrznego, a później wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej.

Po operacji Karolina cierpi na niedowład połowiczny lewostronny. Oczopląs poziomy oraz dwojenie obrazu (powikłania pooperacyjne). Po trzech tygodniach neurochirurgicznej walki Karolinę przewieziono do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Tam przeszła kilka cykli chemii, po których walczyła z powikłaniami. Obecnie poddawana jest chemioterapii podtrzymującej, której również towarzyszą różnego rodzaju powikłania m.in. leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość). Najważniejsze jest jednak to, że rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian patologicznych oraz cech odrostu guza. Przed Karoliną jeszcze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

Walcząc z chorobą i powikłaniami z nią związanymi, znakomicie poradziła sobie z nauką i zakończyła rok szkolny uzyskując wysoką średnią oraz stypendium im. św. Jana Pawła II na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. – Z Państwa pomocą szybko odzyska sprawność i niewątpliwie stanie się silniejszym człowiekiem – gorąco wierzą rodzice Karoliny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick