Wylewają siódme poty. KPR szlifuje formę przed sezonem

Ostrovia przygotowania do sezonu rozpoczęła 1 sierpnia w hali przy ul. Krotoszyńskiej. Po trzech miesiącach przerwy na treningu stawili się wszyscy zawodnicy, którzy podpisali kontrakty na sezon 2019/2020. Nowemu zarządowi udało się zatrzymać większość zawodników, którzy z powodzeniem reprezentowali klub w minionym sezonie.

I nawet jeśli po letniej przerwie pojawiło się kilka dodatkowych kilogramów, to po wyczerpujących treningach znikną w mgnieniu oka. Ostrovia okres przygotowawczy spędzi głównie przygotowując się pod kątem motorycznym. Piłka ręczna oczywiście też będzie, głównie w trakcie meczów kontrolnych, których ostrowianie przed startem ligi rozegrają ponad dwanaście spotkań. Już w sobotę o godz. 11 mecz w Arenie Kalisz.

Ostrovia wygrała pierwszy sparing w Lesznie 29:24. Szansę na pokazanie się dostali wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze. Mimo ciężkich nóg KPR zaprezentował się lepiej od rywali, którzy w minionym sezonie uplasowali się w tabeli wyżej od Ostrovii.

Mecz w Lesznie był także okazją do sprawdzenia młodzieży. Gracjan Wróbel, Łukasz Wołowicz, Marcel Pawlak i Jakub Zimny to wciąż juniorzy, którzy będą powoli wprowadzani do pierwszego zespołu.

Cała czwórka pokazała się jednak z bardzo dobrej strony. Najbliższa okazja do pokazania swoich umiejętności w sobotę w Kaliszu. Dla młodych chłopaków będzie to dodatkowe przeżycie. Po drugiej stronie boiska reprezentanci kraju i zawodnicy PGNiG Superligi.