Wykrota z brązem na ME! Polska sztafeta z nowym rekordem Polski! [WIDEO]

Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć to skład sztafety 4x100m, która właśnie przeszła do historii! Biało-czerwoni z ostrowskim biegaczem Patrykiem Wykrotą z KS Stali LA wywalczyła ostatniego dnia Mistrzostw Europy w Monachium brązowy medal.

Orły nie znajdowały się wśród faworytów, ale świetnymi zmianami i bardzo wysokim tempem biegu zdołali utrzymać się na pierwszym miejscu przed dłuższą część wyścigu (start z ósmego toru), a następnie utrzymali trzecią pozycję za Brytyjczykami i Francuzami.

Polska sztafeta pobiegła tak szybko, że nie tylko dobiegła na trzecim miejscu, ale też pobiła 16-letni rekord kraju o 0.16s! – Nie spodziewałem się, że przy tych zmianach jesteśmy w stanie poprawić rekord. Wpadłem na Dominika, nie wierzyłem, że zdobyliśmy brązowy medal. Jesteśmy szczęśliwi – powiedział tuż po biegu na antenie TVP Sport Patryk Wykrota.

5. Szwajcaria – 38.36s

Polska sztafeta z Patrykiem Wykrotą w składzie przyczyniła się do bardzo okazałego wyniku medalowego podczas Mistrzostw Europy w Monachium. Biało-czerwoni zdobyli 13 krążków.

– – –

ARGED KPR Ostrovia w PGNiG Superlidze!

Z tej okazji przygotowujemy dla Was coś wyjątkowego, czym będziecie mogli się cieszyć na antenie Telewizji Proart. Już wkrótce zdradzimy szczegóły. Bądźcie czujni!