Wykrota bije "życiówkę", dziewiąty medal Benedykcińskiej

Podopieczna Marka Walczaka uzyskała 6,07 metrów. Tym samym „Benek” zdobyła swój dziewiąty medal mistrzostw kraju w karierze, wysuwając się na drugie miejsce w historii ostrowskiej lekkoatletyki pod względem ilości zdobytych medali. W tej klasyfikacji prowadzi Sławomir Majusiak. Po osiem medali zdobyły Iwona Walczak i Ewa Rosiak.

W życiowej formie w ostatnich tygodniach jest Patryk Wykrota. Wychowanek KS Stal LA, obecnie zawodnik AZS Poznań w Suwałkach wywalczył dwa medale. Brąz w biegu na 100 metrów, z doskonałym czasem 10,48, który jest rekordem życiowym sprintera, trenującego pod okiem Michała Walczaka.

Dzień później Wykrota przekroczył granicę 21 sekund w biegu na 200 metrów, zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski. Teraz rekordy życiowy ostrowianina w biegu na tym dystansie wynosi 20,94.