Wykrota bije kolejne rekordy. Świetny występ KS Stal LA

0
Halowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego na 200 metrów przetrwał zaledwie kilka dni. W Toruniu Patryk Wykrota pobił go ponownie! Tym razem o aż 23 setne sekundy. Nowy rekord wynosi teraz zatem 21.61 s. Świetny występ zanotowała również Natalia Benedykcińska, która w skoku w dal uzyskała znakomity wynik 5.80 m. Wszystko to na 2 tygodnie przed Halowymi Mistrzostwami Polski U20, które odbędą się właśnie w hali w Toruniu. O sukcesach KS Stal LA informowaliśmy już w ostatnim odcinku "Okolic Sportu" na antenie Telewizji Proart.

Dzień wcześniej, w sobotę – 26 stycznia – podczas Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu młodzicy (U16) zdobyli aż 6 medali. Największym zaskoczeniem – wręcz objawieniem był występ Kacpra Zimniaka, który zwyciężył w finale biegu na 60 m. świetnym rezultatem 7,35 s. Jest to w tym momencie najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Świetnie zaprezentował się również Jakub Robotnikowski, zwyciężając w konkursie skoku w dal ze znakomitym rezultatem 6,46. Pokonał kolejnego rywala o 91 cm. Wynik ten również jest najlepszym rezultatem na ogólnopolskich listach rankingowych U16, aczkolwiek dzieli go z zawodnikiem z Sosnowca.

Kolejną liderką krajowych list U16 została Emilia Twardowska, skacząc wzwyż na wysokość 1,65 m. Co prawda – zajęła II miejsce w konkursie za rewelacyjną – zaledwie 13-letnią (U14) zawodniczka z AML Słupsk (1,68 m.), ale w swojej kategorii wiekowej jest aktualnie najlepsza w kraju, a rezultat 1,65 m. pozwala zaliczać ją do ścisłego grona faworytek tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.

Dwa medale zdobyły nasze skoczkinie w dal.:Inga Kanicka – 4,99 m. – drugie miejsce oraz Dagmara Adamcio – 4,97 m. – trzecie miejsce.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick