Wykorzystali seksualnie. Na wyrok poczekają w areszcie

1
Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko 30- letniemu mieszkańcowi tej miejscowości oraz 37- letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości w powiecie ostrzeszowskim, podejrzanym o zgwałcenie 28- letniej kobiety.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w okresie pomiędzy 23 września a 29 września 2017 podejrzani mężczyźni wykorzystali seksualnie 28 – latkę, która była pod wpływem alkoholu.

– W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w tym przeprowadzone opinie biegłych Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut zgwałcenia wspólnie z inną osobą z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Obaj podejrzani przyznali się częściowo do zarzucanego im czynu. Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo zgwałcenia dokonane wspólnie z inną osobą ( art. 197§3 k.k.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 3 lata pozbawienia wolności, przestępstwo wykorzystania bezradności innej osoby w celu doprowadzenia jej do obcowania płciowego ( art. 198 k.k) zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. policja archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick