Wyjeżdżasz na majówkę? „Włamywacze nigdy nie robią sobie wolnego”

0
Policjanci z Wielkopolski podczas długiego weekendu zadbają o zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Będą też przypominać o zabezpieczeniu domów przed niechcianymi gośćmi podczas nieobecności domowników.

Pierwszy majowy weekend dla policji będzie weekendem wzmożonej pracy a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Już od piątku 28 kwietnia do środy 3 maja przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z majówki a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach województwa wielkopolskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z długiego weekendu był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów.

Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami), mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych.

Wielu z nas długi majowy weekend spędzi poza domem. Pamiętajmy, że włamywacze nigdy nie robią sobie wolnego. Dla nich nasze wolne to doskonała okazja do upolowania pustego domu i zagoszczenia w nim. Dlatego zanim opuścimy dom czy mieszkanie sprawdźmy, czy nasze mienie jest bezpieczne. Solidne zamki, alarm, dokładni zamknięte okna – takie zabezpieczenia z pewnością ograniczą ryzyko włamania. Poprośmy też sąsiadów, by pod naszą nieobecność od czasu do czasu zainteresowali się, czy na naszej posesji nie pojawiają się nieproszeni goście.

Policjanci będą przez cały czas czuwać nad bezpieczeństwem, jednak to od nas samych w dużej mierze zależy, czy nie staniemy się ofiarami złodziei i włamywaczy.

źródło: policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick