Wygrali mobilne pracownie komputerowe. Dwie trafią do gminy Jarocin

0
Fot. jarocin.pl
Dwie szkoły z gminy Jarocin wygrały nowoczesny sprzęt komputerowy. Uczniowie będą korzystać z mobilnych pracowni i zyskają dostęp do bezpiecznego internetu, wykorzystując do nauki nowe technologie.

Mobilnymi pracowniami komputerowymi nagrodzono dwie szkoły z Gminy Jarocin. Zespół Szkół z Wilkowyi oraz jarocińska „Trójka” wzięły udział w konkursie #OSEWyzwanie, organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach którego uczniowie przygotowali plakaty pt. „Smart Szkoła”. O pracownie rywalizowało 1 606 szkół z całego kraju. Przyznano 764 nagrody, w tym 77 na terenie Wielkopolski.

ZOBACZ TEŻ: Dorośli szkolą się z obsługi internetu, a dzieci dostaną komputery

W konkursie mogły startować szkoły znajdujące się w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców. Ponadto należało zgłosić placówkę edukacyjną do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększało przygotowanie pracy plastycznej, zgłoszenie zaprojektowanej przez szkołę inicjatywy w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania lub kandydatura nauczyciela do programu OSEHero.

Dzięki mobilnym pracowniom komputerowym coraz więcej polskich szkół ma dostęp do internetu. Pedagodzy i ich podopieczni mogą podnosić kwalifikacje i wykorzystywać nowe technologie na potrzeby edukacji. – Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu. Konkurs #OSEWyzwanie to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu – mówi Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Jedna pracownia składa się z 16 laptopów. Wyposażenie trafi do szkół jeszcze w bieżącym roku szkolnym.

Autor tekstu: Nina Ćwiklak

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick