Wehikuł Czasu – Powstanie Wielkopolskie

0

W niedzielę 25 listopada w budynku Muzeum Regionalnego oraz jego okolicach odbędzie się kolejna edycja imprezy rekonstrukcyjnej pod hasłem „Wehikuł Czasu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Regionalne w Krotoszynie wraz z miejscowym Urzędem Miejskim, Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna oraz Radą Osiedla nr 1. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, a sponsorem imprezy jest SGB Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

Tegoroczny „Wehikuł Czasu” jest już czwartą edycją cyklicznych imprez rekonstrukcyjnych organizowanych przez nasze muzeum, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i osób spoza regionu. Za każdym razem nawiązują one do innych wydarzeń z naszej lokalnej historii – tym razem będą rzecz jasna związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zaproszone grupy rekonstrukcyjne, m.in. za pomocą rozstawionych dioram, będą prezentowały wyposażenie i umundurowanie – zarówno powstańcze, jak i niemieckie. Ponadto w samym muzeum dostępna będzie wystawa poświęcona lokalnemu powstaniu na ziemi krotoszyńskiej oraz wystawa stała, a na krotoszyńskim Rynku pojawią się patrole powstańcze. Podczas tegorocznego „Wehikułu Czasu” odbędzie się także prezentacja okolicznościowej broszury, wydanej przez nasze Muzeum dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego. Podsumowaniem imprezy będzie inscenizacja potyczki powstańczej, połączona z dynamicznym komentarzem.

Podczas tegorocznego „Wehikułu Czasu” udostępnione zostaną również sale ekspozycyjne naszego Muzeum. Wstęp na wszystkie atrakcje naszego wydarzenia jest jak zwykle wolny.

Program imprezy

11.00 – rozpoczęcie imprezy,

11.00 – 17.00 – możliwość zwiedzania wystawy stałej i czasowej – poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu, stoisk i dioram rekonstrukcyjnych, patrole powstańcze na Rynku

13.30 – prezentacja broszury okolicznościowej pt. „Powstanie Wielkopolskie na ziemi krotoszyńskiej”.

17.00 – 18.00 – inscenizacja historyczna

18.00 – zakończenie imprezy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick