Tymon Tymański vs. The Beatles

0

Wakacyjny cykl koncertów na tarasie z serii SŁUCHAJ WIĘCEJ*, w którym to Tymon Tymański zmierzy się z The Beatles.

Tymon Tymański już w liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001r.
W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. W 2007 roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.
Jesienią 2016 r. powstał One Man Show – solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań.
W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors „Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich.

* SŁUCHAJ WIĘCEJ to nowy ogólnopolski cykl koncertowy prezentujący zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.

piątek, 18 sierpnia 2017,
godz. 20:30
Taras przed OCK

wstęp wolny
UWAGA! W przypadku niepogody koncert na Małej Scenie OCK

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick