DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szczypiorniak według Bereniki Kołomyckiej i Pawła Niewiadomego

„Leguny wykombinowali nową grę” to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w Galerii Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego, od piątku, 9 listopada. Wernisaż rozpocznie się o 18.00.
Autorami wystawy są Berenika Kołomycka i Paweł Niewiadomy.

BERENIKA KOŁOMYCKA – rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Autorka serii komiksów pt. „Malutki Lisek i Wielki Dzik”. Współpracowała z Grzegorzem Januszem („Wykolejeniec”) i Marzeną Sową („Tej nocy dzika paprotka”). Jej prace publikowane były w magazynach polskich i zagranicznych, licznych antologiach i podręcznikach szkolnych. Laureatka Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku za komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” (scenariusz Michał Narożnik). W 2015 zdobyła drugie miejsce w Konkursie im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci. W 2018 Polskie Stowarzyszenie Komiksowe uznało „Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika” za najlepszy komiks dla dzieci.

PAWEŁ NIEWIADOMY – urodził się w 1985 roku w Gdańsku. Ukończył studia na kierunkach filologia polska i historia oraz podyplomowe studia z gedanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje jako historyk. Jest autorem i współautorem scenariuszy kilku sztuk teatralnych, m.in.: „Spotkanie z Autorem”, „Operacja: pustynna gra”, „Prawy profil” i „Koci koci łapci” oraz słuchowiska „Odysseus Geron” uhonorowanego nagrodą publiczności na Festiwalu „Dwa Teatry” w 2015 roku. W publikacji „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości” zadebiutował jako scenarzysta komiksowy.

Podczas wernisażu będzie możliwość zakupienia antologii „100 na 100” – komiksowego hołdu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oprac. Galeria Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz