Noc sylwestrowa z sekretami Kalisza i hitami ABBY

0

Sylwester w Kaliszu to nie tylko zabawa w rytmie hitów zespołu ABBA, to również wieczorne odkrywanie sekretów miasta z przewodnikami. Zapraszamy!

Od godz. 19.00 do godz. 22.00 co pół godziny będzie można zwiedzić ratuszową wieżę i obejrzeć Kalisz w wyjątkowo urokliwej o tej porze roku wieczornej odsłonie (Harmonogram dostępny w załączniku). O mieście opowiedzą przewodnicy PTTK.

Dodatkowo o godz. 19.30 rozpocznie się oprowadzanie po centrum Kalisza przez przewodnika PTTK pod hasłem „Noc sylwestrowa z sekretami Kalisza”.

Jak odbudowywano ratusz? Kim był „Czerwony Baron”? Kto tańczył kankana w ”Ogródku Wypiszczyka”? Jaką muzę miał Bogusławski? Na te pytania odpowie Piotr Sobolewski, autor książki „Sekrety Kalisza”, który w trakcie spaceru przedstawi ciekawe epizody z życia mieszkańców miasta, historie mijanych obiektów i nie tylko. Pod gwiaździstym niebem Kalisza dowiemy się, gdzie odbywały się „Zadymy w czasie meczów …szachowych” i gdzie „Upić się warto…..”. Nie zabraknie też wielu innych historii, które z pewnością zaciekawią nie tylko turystów, ale i kaliszan.

Zbiórka przy wejściu do Ratusza. Spacer zakończy się o godz. 21.00.

Uwaga! Przewodnicy nie będą obsługiwali osób: w stanie nietrzeźwym, pod wpływem środków odurzających, agresywnych oraz tych, które nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

O godz. 23.00 na Głównym Rynku rozpocznie się sylwestrowe szaleństwo. W koncercie pod hasłem „I HAVE A DREAM” wystąpią ABBA Family oraz Łukasz „GOFER” Gątarczyk. Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami oraz magicznego pokazu fajerwerków o północy. Impreza zakończy się o godz. 1.00 w nocy.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kalisz – Wydział Kultury i Sztuki Sportu i Turystyki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick