Noc Kultury w Kaliszu

0

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 czerwca odbędzie się pierwsza w tym roku, kaliska Noc Kultury. Wśród atrakcji nie zabraknie m.in. zwiedzania z przewodnikami (także zabytkowym Sanem), wykładu, spektaklu, spotkania ze znanym podróżnikiem, czy rajdu rowerowego.

Program tegorocznej edycji imprezy jest bogaty i z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. W sobotę, Od 17.00 do 19.00, będzie można zwiedzać ogrody przy kościele pobernardyńskim (obecnie OO. Jezuitów). Na trzy kursy (g.18.00, 20.00, 22.00) na ulice miasta wyjedzie zabytkowy San. Chętni będą mogli odbyć przejażdżkę, podczas której o szczególnie ważnych dla Kalisza miejscach i obiektach będą opowiadali przewodnicy PTTK. W budynku przy Towarowej 1 (dawna Modelana) dostępna będzie wystawa fotograficzna, dotycząca kultury i literatury Żydów polskich. W tym samym miejscu (o godzinie 20.00) wykład pt. „Twóczość Brunona Schulza” wygłosi prof. Piotr Łuszczykiewicz.

Na warsztaty, konkursy i opowieśći zaprasza filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publiocznej im. Adama Asnyka w Kaliszu (godzina 18.00). O 20.00, w książnicy przy al. Wolności 27 odbędzie się promocja książki o Klemensie Tomczeku – jednym z bohaterów wyprawy Stefana Szolca-Rogozińskiego. W Sali Recepcyjnej Ratusza, o 18.30 rozpocznie się spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, podróżnikiem.

Od 19.00 do 22.00, razem z przewodnikami PTTK będzie można zwiedzać kaliskie świątynie (w tym Cerkwiew św. App. Piotra i Pawła). Do północy na amatorów historii i niezwykłych widoków czekać będą oprowadzający po wieży ratuszowej. Atrakcje dla miłośników kultury przygotowali także: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina i Centrum Kultury i Sztuki. O 20.30 na trasę szlakiem zabytków wyjedzie rajd rowerowy.

W niedzielę, 4 czerwca, w kościele pw. św. Wojciecha i św. Stanisława (Garnizonowym) wystąpią chóry ewangelickie Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Koncert odbędzie się z okazji 160-lecia Kaliskiego Ewangelickiego Towarzystwa Śpiewaczego.

To pierwsza w tym roku kaliska Noc Kultury, która przygotowana w ramach obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego odbywa się pod hasłem „Podróżować to żyć”. – Dzięki tego typu imprezom mieszkańcy poznają swoje dziedzictwo, historię miejsca, w którym żyją – mówi prezydent Grzegorz Sapiński. – Kaliszanie są tego świadomi, dlatego jestem pewien, że kolejna Noc Kultury będzie cieszyć się dużym powodzeniem.

Na następną edycję imprezy organizatorzy zapraszają 16 i 17 września. W załączniku znajduje się program Nocy Kultury, która odbędzie się 3 i 4 czerwca.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick