Leszek Możdżer – utwory improwizowane na fortepian i orkiestrę

0

16 lutego 2018
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Leszek Możdżer – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek – dyrygent

Leszek Możdżer – utwory improwizowane na fortepian i orkiestrę
Maurice Ravel – Pavane pour une Infante défunte
Maurice Ravel – Le Tombeau de Couperin
Maurice Ravel – Alborada del gracioso

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.
nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką (Pożegnanie z Marią), Januszem Muniakiem (One And Four), Michałem Urbaniakiem (Live In Holy City), Piotrem Wojtasikiem (Lonely City i Quest z Billym Harperem oraz Hope z Dave’em Liebmanem), Adamem Pierończykiem (Live In Sofia i 19-9-1999), Henrykiem Miśkiewiczem (Ja nie chcę spać), Anną Marią Jopek (m.in. Bosa, Barefoot, Upojenie, Farat). Nagrywał też ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. przy Requiem dla mojego przyjaciela oraz 10 łatwych utworach na fortepian). Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max)– wliczając w to nagranie nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland.

Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak : David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield, Steve Swallow, Eddi Daniels, Tan Dun. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Normalny: 55 zł
Ulgowy: 45 zł

Rezerwacja od godziny 9.00
pod numerem tel. 62 757 07 48

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick