I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy na I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką.
Szóstka zaproszonych gości opowie o swoich wędrówkach i podróżach po świecie…
Opowieściom towarzyszyć będzie dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca najciekawsze momenty z ich wypraw, interesujących ludzi, odmienność kulturową, przyrodę…

So. 03.03. godz.: 15:00

Potrwa do: Nd. 04.03.

Bilety: sala studio, wstęp wolny, 0,00 zł

foto: Ania Buzek

I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

 

to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas.


03.03.2018

godz. 15:00 Otwarcie / Anna Buzek – Podróże dalekie  i bliskie z  aparatem fotograficznym

godz. 17:00 Krystian Machnik  – Turystyczne  wyprawy do  Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej

godz. 19.00 Radek Pior – Amerykański Sen czyli wyprawa do USA na zaćmienie słońca

04.03.2018

godz. 15:00 Krzysztof Galant – Turystyka rowerowa na skalę krajową

godz. 17:00 Sergiusz Różański- Skandynawska  przygoda

godz. 19:00 Jacek Magnuszewski – Podróże duże i małe

dołącz do wydarzenia na facebook: I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką


Anna Buzek

fotografka i podróżniczka. Od ponad 20 lat zapędza się w najdalsze zakamarki świata. Dla fotografii i podróży porzuciła pracę w zawodzie i całkiem poświęciła się swoim największym pasjom. Ciekawością świata zaraziła ją mama, z którą już jako 4-letnie dziecko zwiedziła prawie całą Europę. W swoich wyprawach szczególnie uwielbia ten czas, gdy w ciszy może pochylić się nad aparatem uwieczniając niezwykłe obrazy. Oprócz klasycznej fotografii posługuje się rzadko spotykaną techniką robienia zdjęć w podczerwieni. Jest finalistką międzynarodowego konkursu fotograficznego EISA MAESTRO 2017 oraz otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „PORTRET/2 EDYCJA”.

  

Anna Buzek Fotografia

https://www.facebook.com/AnnaBuzekphotography/


Krystian Machnik

Podróżnik specjalizujący się w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej, organizator wypraw, fotograf, autor i współautor akcji pomocowych. Od kilku lat dokumentuje miejsce największej katastrofy w historii energetyki jądrowej, odkrywając jej zapomniane wątki i walcząc z licznymi mitami, które przez lata narosły wokół tego tematu. W tak zwanej „Zonie” spędził już ponad 160 dni poszukując najbardziej radioaktywnych miejsc oraz angażując akcje pomocowe dla czarnobylskich samosiołów – osób w podeszłym wieku, które nigdy nie pogodziły się z przymusową ewakuacją i do dziś żyją na terenach uważanych za skażone.

 

Napromieniowani.pl


 Radosław Pior

Malapert Solar Eclipse Expedition 2017 – wyprawa na zaćmienie Słońca do USA. W sierpniu 2017 roku Damian Kowalski, Daniel Stasiak i Radosław Pior polecieli do Stanów Zjednoczonych, gdzie czekał ich wielki astronomiczny spektakl: całkowite zaćmienie Słońca. Obserwowali je ze stanu Wyoming. W okolicach zaćmienia przeżyli wielką przygodę w 8 innych stanach. Byli w Górach Skalistych, odwiedzili parki narodowe (w tym Grand Canyon i Yellowstone), legendarną Route 66, wielkie miasta Seattle i Denver oraz małe miasteczka połączone siecią długich i malowniczych dróg stanowych.

 

fotorelacja z wyprawy


 Krzysztof Galant

Urodzony w Kaliszu w 1984 roku.

Mocno związany z turystyką rowerową, fotografią miejską i podróżniczą oraz działaniami artystycznymi w Stowarzyszeniu Fotograficznym „Poza Kadrem”.

Założyciel takich projektów jak:

– „Foto-Trasa” – turystyka rowerowa

– „Przegląd kaliskich ulic” – fotodokumentacja miasta Kalisza

 

Foto-Trasa

Miasto Kalisz – fotodokumentacja


 Sergiusz Różański

Urodzony w 1972 roku. Z wykształcenie programista. Członek stowarzyszenie fotograficznego Poza kadrem.

Podróżami samochodowymi i fotografią podróży zajmuje się od wielu lat. Najbardziej umiłował surowość krain północy, więc prezentacja zabierze Was w kierunku Skandynawii i Szkocji.

Zapraszamy do krainy Białych Niedźwiedzi na Spitsbergenie, surowych skał Nord-Kappu, strzelistego archipelagu Lofotów, szutrowych dróg przez pastwiska Szkocji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick