Festiwal Polskiego Radia Chopin

0

Na festiwal złoży się 5 koncertów transmitowanych na antenie tego radia: trzy recitale fortepianowe, jeden recital pieśniowy oraz koncert kameralny. Trzy koncerty (16, 24 i 25.11) odbędą się w trzech różnych miejscach Poznania, dwa pozostałe (17-18.11) w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, w którym Chopin spędził wakacje 1817 roku i gdzie skomponował Poloneza na wiolonczelę i fortepian op. 3.

W drugim recitalu pianistycznym 17.11.2018 o godz. 12.00 – Rondo alla polacca – wysoko ceniony przez krytykę i doskonale znany polskiej publiczności Marek Bracha zaprezentuje najpierw dzieła Bacha, Mozarta i Beethovena, w mniej lub bardziej jawny sposób odnoszące się do tradycji poloneza; w drugiej części recitalu zabrzmią dzieła stanowiące rdzeń polskiego stylu narodowego – kompozycje Chopina, Tansmana i Szpilmana.

W trzecim koncercie 18.11.2018 o godz. 12.00– Czarodziejskie flety: od Vivaldiego do Góreckiego, wystąpi duet fenomenalnych polskich flecistów – Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz, z towarzyszeniem znakomitego pianisty Andrzej Jungiewicza. Muzycy zaprezentują przede wszystkim europejski i polski repertuar na dwa flety i fortepian, w którym pojawią się m.in. słabo znane wariacje Chopina na temat arii z opery Kopciuszek Rossiniego, świadectwo wielkiej fascynacji polskiego romantyka muzyką włoskiego belcanta.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick