Ela Dębska zaśpiewa Cohena

0

Ela Dębska, aktorka i piosenkarka, wykona utwory Leonarda Cohena. Koncert odbędzie się w niedzielę, 17 września, w Sali Recepcyjnej Ratusza, o godzinie 18.30.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka a przede wszystkim niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce.

Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezaleznie od tego, w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno utwory własne, jak i wielkich poprzedników, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu m.in: Franc Pinot, Cafe Universal, Utopia i in. Współpracowała z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami m.in: Khalil Chahine, Eric Jacot, Idris Mlanao, Mauro Serri.

W listopadzie 2012 nagrała płytę koncertową „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning”, która została zarejestrowana w sali koncertowej Radia Gdańsk. Na płycie znajdują się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

Obecnie pracuje nad nowym autorskim albumem, który ukaże się jesienią 2017.

W Kaliszu artystka wystąpi w niedzielę, 17 września, w Sali Recepcyjnej Ratusza, o godzinie 18.30. Koncert wpisuje się w 25. Europejskie Dni Dziedzictwa. Wstęp jest wolny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick