90-letnie kino świętuje 50-lecie na scenie wielkiego tenora Plácido Domingo

0
materiały prasowe

W 1929 roku Euzebiusz Basiński w święta Bożego Narodzenia zaprosił jarociniaków na pierwsze pokazy w nowym kinie, które nazwał Viktora. Przez te 90 lat na ekranie gościło wiele sław: aktorzy, pieśniarze, muzycy, iluzjoniści. Magia kina, którą w bożonarodzeniową noc obudził w nas Euzebiusz sprawia, że największe sławy są na wyciągnięcie ręki.

Dlatego wieczór tuż po świętach a.d. 2019 chcemy spędzić z niezwykłym gościem: na ekranie Plácido Domingo, który w tym roku też obchodzi jubileusz: 50 lecie na scenie.

W czasie swojej wybitnej kariery, która trwa od ponad 5 dekad zachwycił ponad 150 rolami scenicznymi, otrzymał 11 Nagród Grammy, a także został zapamiętany przez publiczność jako członek zespołu Trzech Tenorów, który to tworzył wraz z Lucioano Pavarottim, oraz José Carrerasem, a teraz ponownie zachwyci nas swoim talentem wokalnym o niesamowitej mocy. 50 lat po swoim debiucie Plácido Domingo powróci w tę jedną wyjątkową noc na scenę zapierającego dech w piersiach Amfiteatru w Weronie, aby przypomnieć nam swoje najlepsze role w operach Verdiego: Nabucco, Simon Boccanegra oraz Makbet.

Czas trwania: 165 minuty
Placido Domingo – 50 lat na scenie – Uroczysta Gala
Prosto z Arena Di Verona
Data: piątek, 27 grudnia, godzina 19:29
Bilety: 19,29 zł do nabycia w kasie kina, JOK Jarocin i na www.bilety24.pl

źródło: informacja prasowa

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick