Wybuch gazu w Krotoszynie. Poszkodowany mężczyzna

1
Wczoraj w Krotoszynie w budynku jednorodzinnym przy ulicy Grzegorzewskiej w Krotoszynie wybuchł gaz. Do wybuchu doszło na skutek nieszczelności instalacji kuchenki gazowej. W budynku przebywała jedna osoba, która doznała oparzeń  twarzy i rąk.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli do wnętrza budynku – urządzenia pomiarowe nie wskazały obecności substancji niebezpiecznej przeszukali pomieszczenia i wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan – butan.

Równocześnie ratownicy wyprowadzili osobę poszkodowaną z budynku i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na schłodzeniu i zabezpieczeniu oparzeń oraz wsparciu psychicznym. Będący na miejscu Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – mówi kpt. Tomasz Patryas.

Na skutek wybuchu w budynku doszło do licznych uszkodzeń konstrukcji dlatego Kierujący Działaniami Ratowniczymi polecił strażakom przebywającym w środku opuszczenie obiektu. Będące na miejscu przedstawicielki Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oceniły stopień uszkodzenia budynku i wydały stosowne zalecenia.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick