Wybory tuż-tuż. Głosujesz w innym mieście? Przeczytaj!

4
Już za tydzień, 13 października, zagłosujemy. Sprawdziliśmy, co zrobić, gdy chcemy oddać głos w innym mieście.

Jeszcze tylko kilka dni mają ci, którzy chcą głosować w innym mieście. By to zrobić, mamy trzy możliwości. Gdy jesteśmy z Ostrowa, a będziemy głosować poza miejscem zameldowania, musimy pobrać w magistracie stosowne zaświadczenie. – To zaświadczenie o prawie do głosowania wydawane jest do 11 października. Ważne jest, by go nie zgubić, bo nie będą wydawane duplikaty – mówi Andrzej Baraniak pełnomocnik delegatury krajowego biura wyborczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejna możliwość to dopisanie się do spisu wyborców w mieście, w którym chcemy głosować. Mamy na to czas do 8 października. Taki wpis jest jednorazowy i obowiązuje tylko w jednych wyborach. Można też dopisać się na stałe do rejestru wyborców w mieście naszego stałego zamieszkania, ale w którym nie mamy meldunku. Jak mówi nam sekretarz miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Baraniak, w tym przypadku gmina ma 5 dni na wydanie decyzji. Wpis do rejestru jest już też na stałe.

Głosować będziemy w lokalach, których adresy w większości są stałe w danych miastach czy na wsiach. W Ostrowie Wielkopolskim są 42 lokale, w tym 3 zamknięte. W gminie wiejskiej Ostrów Wielkopolski natomiast jest 13 lokali. Ponad połowa z nich ma dostęp do osób niepełnosprawnych. Wybrani już zostali także członkowie komisji wyborczych. – Członkowie komisji są już powołani. W części komisji chętnych było za dużo, a w części za mało i tam robiliśmy dodatkowy nabór – wyjaśnia Zbigniew Dolata, pełnomocnik delegatury krajowego biura wyborczego w gminie Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. W związku z debatą , która odbędzie się proszę w imieniu wielu osób zadać pytanie: Dlaczego tak dużo pieniędzy przeznacza się na kościół katolicki w Polsce skoro brakuje pieniędzy na leczenie ludzi ?
    Czy oddzielenie kościoła od państwa w końcu nastąpi ?
    z góry dziękujemy
    wyborcy

  2. Precz z Kościołem.Pomoc jest istotna w leczeniu ludzi, dzieci.W pomocy ubogim osobom.Stanowcze nie mówię tym załamanym klecha, którzy tylko obawiają własne tylki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick