Wszystkich Świętych, czyli zmiana organizacji ruchu. Zobacz, gdzie zaparkujesz i którędy nie pojedziesz [LISTA]

0
Fot. Pixabay
Niemal we wszystkich największych miastach Południowej Wielkopolski zostanie zmieniona organizacja ruchu w związku z Wszystkimi Świętymi i wzmożonym ruchem w pobliżu cmentarzy. Przedstawiamy dokładny opis poruszania się po poszczególnych ulicach oraz wykaz parkingów, gdzie będzie można zostawić samochody.

Największe utrudnienia będą w okolicach cmentarzy. W związku z tym policja także w tym roku planuje wprowadzić  zmienioną organizację ruchu. Pojawi się też sporo patroli, a funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierowców, jak i pieszych.

Ostrów Wielkopolski

W rejonie cmentarza przy ul. Limanowskiego szykują się zmiany w organizacji ruchu. Ul. Kasprowicza będzie jednokierunkowa od ul. Limanowskiego do ul. Królowej Jadwigi. Na parking przy tamtejszym kościele będzie można wjechać od ul. Limanowskiego, a wyjechać wyłącznie w kierunku ul. Brackiej – Grunwaldzkiej – Szczecińskiej.

Lista parkingów: ul. Limanowskiego (za kościołem), ul. Limanowskiego (E.Leclerc), ul. Bema (wzdłuż cmentarza), ul. Bema (Intermarche), ul. Batorego (przy kościele), ul. Lotnicza (MZK), ul. Batorego (PKS), ul. Głowackiego (za cmentarzem), ul. Lotnicza (Straż Pożarna), ul. Poznańska (szkoła ZAP).

W przypadku ich zapełnienia, zostaną otwarte kolejne: ul. Bema (hurtownia zabawek), ul. Batorego (firma Nowaccy).

ZOBACZ TEŻ: Dodatkowe autobusy na Wszystkich Świętych

Ostrzeszów

W rejonie miejskiego cmentarza w Ostrzeszowie (skrzyżowanie DW 449 z ul. Piastowską i ul. Piekar) sygnalizacja zostanie wyłączona w 31 października w godzinach popołudniowych. Ponowne włączenie nastąpi w 2 listopada w godzinach porannych.

Krotoszyn

Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia oraz nakaz jazdy prosto lub w prawo na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 30 października do 5 listopada.

Pleszew

Od 31 października do 2 listopada zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać w pobliżu cmentarzy w Pleszewie. Na odcinku ul. Kaliskiej (obręb cmentarza) od skrzyżowania z ul. Wodną – Piaski do skrzyżowania z ul. Niepodległości wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Dojazd do centrum miasta od strony Kalisza będzie prowadzony ul. Kilińskiego. Parkingi zostaną wyznaczone przy ul. Kaliskiej (teren Lidla) i na ul. Stare Targowisko.

Jarocin

W Jarocinie zmian w organizacji ruchu nie będzie, ale w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy będzie mniej miejsc do zaparkowania w związku z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej na os. Kopernika. Władze miasta proponują zostawiać samochody bliżej centrum w wyznaczonych miejscach: na parkingu przy ul. Sienkiewicza (przy kładce nad torami), a także na ogólnodostępnych i bezpłatnych tego dnia parkingach przy ul. Kościuszki (za urzędem miejskim i za budynkiem, w którym znajdowała się straż miejska).

Kalisz

Cmentarz przy ul. Poznańskiej: na odcinku od Al. Wojska Polskiego do Ronda NSZZ Solidarność przejazd pojazdów będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i taksówek. Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony Al. Wojska Polskiego w kierunku Ronda NSZZ Solidarność. Powrót pojazdów od strony Cmentarza Komunalnego w kierunku Centrum będzie możliwy wyłącznie ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.

Miejsca parkingowe zostaną wyznaczone miejsca parkingowe na terenach trawiastych przyległych do cmentarza. Dodatkowo wyznaczony zostanie parking przy ul. Poznańskiej na działce położonej w odległości ok. 400 m od cmentarza (prawa strona jadąc od Ronda Solidarności). 1 listopada parkowanie będzie możliwe również na terenie parkingów przy sklepach Carrefour i Decathlon oraz na terenie kampusu PWSZ w dniach 31 października i 1 listopada.Cmentarz przy ul. Łódzkiej: W dniach od 31 października do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, do parkowania pojazdów udostępnione zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na jezdni Łódzkiej na odcinku ul. Rajskowska – ul. Miła. Parkowanie pojazdów na zewnętrznych pasach ruchu wyznaczone zostanie jako ukośne do osi jezdni.

Dostępny będzie także parking przy Nestle Winiary oraz miejsca parkingowe w ul. Łódzkiej po lewej stronie ulicy, na odcinku od ul. Rajskowskiej w kierunku ul. Kozienickiej.Cmentarz przy ul. Częstochowskiej: Organizacja ruchu i parkowania pojazdów będzie analogiczna jak w ubiegłym roku. Od 31 października do 1 listopada do godz. 20:00 włącznie, od skrzyżowania z ul. Budowlanych do dawnej stołówki WSK wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku. 1 listopada parkowanie aut będzie możliwe na terenie parkingu należącego do PSS “Społem” przy ul. Częstochowskiej 149 (naprzeciw Straży Pożarnej).

Kępno

W Kępnie od dnia 31.10.2018 do dnia 02.11.2018 r. na ul. Spółdzielczej oraz Sienkiewicza będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

UWAGA! Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu znajduje się lista zmian w organizacji ruchu także na mniejszych cmentarzach oraz w innych miastach Wielkopolski. Można ją znaleźć tutaj.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick