Wszyscy będą mieli Święta. Finał akcji dla najuboższych

0
2939,89 kilogramów cukru, mąk, makaronów, konserw czy słodyczy to ilości, które mogłyby spokojnie zasilić wojskowy magazyn. Albo... lodówki najuboższych, których nie stać na zakup podstawowych produktów do przygotowania ciepłych posiłków. Takich rodzin czy osób samotnych w samym Ostrowie Wielkopolskim są setki. Dlatego podczas akcji "Niech Wszyscy Mają Święta" telewizji Proart i Stowarzyszenia Konferencji Św. Wincentego a'Paulo zbierana żywność trafia właśnie do najbardziej potrzebujących.

W akcji “Niech Wszyscy Mają Święta” od siedemnastu lat chodzi o jedno – zapewnić najuboższym mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Bicie rekordów nie jest najważniejsze, ale cieszy fakt, że liczba żywności od lat utrzymuje się na podobnym poziomie i darów nie ubywa.

W tym roku do magazynu, który swoje miejsce od lat ma przy ostrowskiej konkatedrze trafiło dokładnie 2939,89 kilogramów żywności. Najwięcej w koszach uzbierało się cukru, bo aż 623 kilogramy, mąki – 657 kg, prawie 400 kg różnego rodzaju makaronów, a rekordowo, bo ponad 1090 sztuk – czekolad.

– Żywność trafi w ręce członków grup parafialnych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Oni rozdzielą żywność w paczki, które trafią w tym roku do dokładnie 845 osób. Coraz więcej jest nie rodzin, a ubogich osób żyjących samotnie – mówi Irena Dutkowska, prezes Stowarzyszenia Konferencji Św. Wincentego a’Paulo w Ostrowie Wlkp., współorganizatorka akcji.

Podsumowanie 17. edycji akcji “Niech Wszyscy Mają Święta” dziś także na antenie telewizji Proart w “Wydarzeniach”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick