Wskaż miejsca zagrożone. Zadbaj z policją o bezpieczeństwo

0
We wrześniu ubiegłego roku uruchomiono na terenie województwa wielkopolskiego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta stanowi doskonałe narzędzie, które w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego regionu. Dzięki funkcjonowaniu KMZB ostrowska Policja otrzymuje szereg sygnałów przekazywanych przez mieszkańców naszego miasta i powiatu, które następnie wykorzystywane są podczas dyslokowania sił i środków oraz zadaniowania funkcjonariuszy.

Łącznie od początku funkcjonowania mapy naniesiono w powiecie ostrowskim ponad 1700 zgłoszeń. Policjanci ostrowskiej komendy weryfikując zgłoszenia za pośrednictwem aplikacji potwierdzili ponad 640 zagrożeń. Spośród 25 kategorii zagrożeń dostępnych na mapie, najczęściej zgłaszane były problemy związane z :przekraczaniem dozwolonej prędkości i nieprawidłowym parkowaniem.

Każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu, odwiedzając Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może wskazać miejsca, gdzie dochodzi do naruszeń prawa, aplikacja ta od września minionego roku, jest dostępna na stronach internetowych wszystkich wielkopolskich komend, w tym również Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick