Wrócili z praktyk w Anglii

0
Grupa uczniów Technikum Informatycznego z ZS nr 2 w Ostrzeszowie właśnie wróciła z praktyk w Wielkiej Brytanii, realizowanych w ramach projektu „Międzynarodowe doświadczenie zawodowe – klucz do sukcesu” (projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Swoją przygodę z praktykami w Totnes w hrabstwie Devon uczniowie rozpoczęli 7 maja. Przez dwa tygodnie mieszkali u angielskich rodzin. W ramach swoich obowiązków w zakładach pracy zajmowali się m.in. tworzeniem aplikacji na smartfony, opracowywaniem witryn internetowych, czy naprawą sprzętu komputerowego. Praktyki te stanowiły nie tylko możliwość sprawdzenia i rozwinięcia umiejętności informatycznych, ale także świetną okazją do nauki i szlifowania języka angielskiego – nie podręcznikowego, ale żywego języka używanego na co dzień przez tutejszą ludność. To także wspaniała okazja do zobaczenia tego, jak wygląda życie i praca w Wielkiej Brytanii – podkreśla opiekun grupy, anglista Zespołu Szkół nr 2 Andrzej Kułak. Praktyki to także czas wolny; po zajęciach uczniowie zwiedzali miasto i okolice, w programie mieli wycieczki do Plymouth i Torbay, podróż statkiem po Atlantyku, zajęcia kulturalno-towarzyskie i wiele innych atrakcji.

Angielscy pracodawcy byli zadowoleni z pracy młodych informatyków z Zespołu Szkół nr 2 i pełni podziwu dla ich pracowitości, inwencji i kreatywności. Na zakończenie dwutygodniowej pracy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk oraz listy polecające od swoich pracodawców.

Jak podsumował jeden z uczniów, te dwa tygodnie to nie tylko zagraniczne praktyki, ale najwspanialsza przygoda, jaką można było sobie wymarzyć…

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick