Wróciła III i IV liga. Sporo emocji zwłaszcza w Gołuchowie

Za nami weekend inauguracji. W sobotę rozpoczął się sezon III- i IV-ligowy, a to oznacza, że do rywalizacji o punkty przystąpiło sześć drużyn z naszego regionu: dwie w III lidze i cztery w wielkopolskiej IV lidze.

Szczebel wyżej, bo w rozgrywkach II-ligowych trzecie spotkanie w sezonie 2022/23 rozegrał KKS Kalisz. Zespół zremisował 2:2 z Górnikiem Polkowice – liderem tabeli. Duma Kalisza zajmuje ósme miejsce z pięcioma punktami i jako jedna z czterech drużyn (na 18 w stawce) nie przegrała meczu.

III liga wróciła

Na III-ligowych boiskach drugi sezon w historii na tym szczeblu rozgrywek rozpoczęli piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Bandosza zremisowała przed własną publicznością z KP Starogard Gdański 1:1 po golu Daniela Kaczmarka w 20. minucie, który otworzył wynik meczu. Wyrównującą bramkę zdobył w 53. minucie Przemysław Brzeziański. Gospodarze musieli przez dłuższy czas grać w dziesiątkę, co pozostawiło pewien niedosyt patrząc na końcowy wynik.

Na tym samym szczeblu Jarota Jarocin przegrała na własnym stadionie 0:2 z Pogonią II Szczecin. W obozie Piotra Garbarka i Macieja Dolaty nie ma więc powodów do radości. To jednak dopiero pierwsza kolejka i następne mecze pokażą, czy był to wypadek przy pracy.

Powrót wielkopolskiej IV ligi

Do gry o stawkę przystąpili też gracze zespołów IV-ligowych. Najlepszy wynik na otwarcie sezonu spośród drużyn z regionu południowej części województwa odnotowali gracze Centry Ostrów Wielkopolski. Zespół prowadzony przez Michała Kosińskiego pokonał Polonię Leszno 3:1. Wysokim wynikiem zakończyła się także rywalizacja LKS-u Gołuchów z Huraganem Pobiedziska 3:2.

Ekipa Żubra prowadziła 2:0 do 81. minuty. Wtedy Krystian Benuszak podwyższył na 3:0, a następnie do głosu doszli goście, którzy najpierw w 92. strzelili gola kontaktowego, a dwie minuty później wpadła druga bramka dla tego zespołu. Emocje były więc do ostatniego gwizdka sędziego.

Zwycięstwem Polonii Marcinki Kępno 1:0 zakończył się mecz z Nielbą Wągrowiec, która marzy o powrocie do III ligi.

Smaku rywalizacji na IV-ligowych boiskach nie poczuli jeszcze gracze Victorii Skarszew, którzy nie mieli okazji zagrać spotkania na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Ten mecz został odwołany.