Wprowadzili na rynek 60 kg marihuany? Ośmiu mężczyzn usłyszało zarzuty

6
Ośmiu mężczyzn w wieku od 37 do 41 lata zostało aresztowanych na trzy miesiące w związku z postawionymi im zarzutami dotyczącymi produkcji oraz wprowadzeniu do obrotu marihuany. Wszyscy są mieszkańcami Kalisza i ościennych miejscowości.

Prokurator postawił zarzuty ośmiu mieszkańcom Kalisza i ościennych miejscowości w wieku od 37 do 41 lat. Sprawa dotyczy produkcji i wprowadzenia do obrotu marihuany. – W oparciu o ustalenia prokurator zarzucił im wytworzenie i produkcję środków odurzających w postaci marihuany. Na miejscu policjanci wykryli uprawę ponad 200 drzewek oraz urządzenia służące do pielęgnacji tych drzewek. Jednocześnie ustalenia pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutu wprowadzenia do obrotu marihuany w wysokości ponad 60 kg – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec wszystkich zatrzymanych. Spędzą oni w zamknięciu trzy miesiące.

CZYTAJ TEŻ: Ksiądz skazany za pedofilię. Znamy wyrok sądu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Durne prawo. Jako pacjent muszę kupować w aptece konopie uprawiane w Kanadzie i Izraelu za chore kwoty bez refundacji. Muszę też jeździć do lekarza poza miasto bo tu nikt nie chce wypisać leku mimo, że ma taką możliwość. Edukacja konopna leży i kwiczy w tym mieście, a to co tu też widać na jednej z reklam to ściema gdyż recepty tam się nie dostanie. Szlag człowieka trafia gdy widzi łamanie życiorysów przez milicję ludziom, którzy w innym kraju byliby szanowanymi ogrodnikami i znawcami ziół.

    I jeszcze jedno. Dlaczego upieramy się przy nazwie slangowej „marihuana”? Jak już chcemy używać slangu to lepiej polskiego użyć. Np. „baka” czy jakoś inaczej swojsko. Mowa jest o konopiach, o cannabis i to jest prawidłowe nazewnictwo a nie jakiś meksykański slang.

    • nie żartuj sobie. dla wielu ludzi byłby to najlepszy lek przeciwbólowy,bez których niektórzy nie mogą normalnie egzystować. Nie rozwala tak watroby, żołądka i innych organów wewnętrznych jak inne środki na receptę przepisywane przez lekarzy. zresztą jaka jest obecnie ta nasza bezpłatna słuzba zdrowia to widać. no ale byłby to lek bezpłatny bo każdy by sobie wyhodował więc jaki interes miałyby w tym koncerny trzymające władzę i politycy biorący od nich łapówy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick