Wpadł przez prędkość. Okazało się, że jest też pijany

0
31-letni kierowca seata pewnie uniknąłby konsekwencji, gdyby nie przekroczona przez niego prędkość. Gdy doszło do zatrzymania go przez policję okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało blisko promil. Jazdę po pijanemu udaremniono też 60-latce z powiatu ostrzeszowskiego. Tutaj badanie wskazało ponad dwa promile.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w miejscowości Tłokinia Kościelna w powiecie kaliskim. Kierowca seata przekroczył obowiązującą prędkość. 31-latek  jechał z prędkością 119 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. W trakcie kontroli policjanci z drogówki nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało blisko promil alkoholu w organizmie – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie także 60-latka z gminy Mikstat w powiecie ostrzeszowskim. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej. – Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 1,09 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad 2 promile – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Zarówno 31-latek, jak i 60-latka odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick