Worek medali z Berlina. Karate Kuźma Team na Ladies Cup 2017

2
Karatecy z ostrowskiego klubu Karate Kuźma Team z ostatniego wyjazdu do Berlina na prestiżowy turniej Ladies Cup przywieźli worek medali. Turniej przeznaczony był – jak mówi nazwa – dla kobiet i dziewcząt.

Grupa zawodniczek w składzie Wiktoria Kaczmarek, Patrycja Kokot, Zuzanna Poprawa, Julia Nentwich, Marcelina Kidziak, Gabriela Stradomska i Joanna Kondoł stanęły na macie berlińskiego turnieju Ladies Cup. Dziewczynie nie zawiodły i z Niemiec wróciły z tarczą, zdobywając łącznie w kata i kumite 15 medali – 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych.

Kata to w karate układy obrony i ataku. To tradycyjny sposób przekazywania wiedzy o karate. Pokaz określonych układów ma charakter widowiskowy i reprezentacyjny, nie skupia się na konfrontacji z przeciwnikiem. Przez wielu kata jest rozumiane jako walka z pozorowanym przeciwnikiem. Z kolei kumite to już stricte walka rzeczywista i jednocześnie najtrudniejszy rodzaj treningu.

Turniej Ladies Cup w Berlinie to zawody otwarte, biorą w nich udział zawodniczki z całej Europy, na macie staje rok rocznie nawet kilkaset przedstawicielek klubów karate. Ostrowski team do zawodów przygotowywali trenerzy: Michał Bartz, Piotr Kuźma i Joanna Kondoł.

Foto: Facebook Karate T. Kuźma

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick