Wolno jechać 50 km/h, on jechał 112. Stracił prawo jazdy

0
Policjanci ostrowskiej drogówki odebrali prawo jazdy na 3 miesiące kierowcy, który ponaddwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna dostał też mandat oraz punkty karne.

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali 27 czerwca po godzinie 19:00 samochód osobowy poruszający się ze znaczną prędkością. – Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h – mówi rzecznik KPP w Ostrowie Wlkp. st. sierż Małgorzata Łusiak. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą BMW siedzi 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

W związku z tym wykroczeniem kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany grzywną w formie mandatu oraz otrzymał punkty karne informuje st. sierż Łusiak.

– Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przypomina rzeczniczka ostrowskiej policji. 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick