Wojewoda a koronawirus w powiecie kępińskim. Co planuje, aby się nie rozprzestrzeniał?

1
Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował, że kolejnym przystankiem na mapie mobilnego punktu drive-thru do badania na obecność koronawirusa będą Pleszew i Kępno. Ta druga miejscowość wymusiła pierwszeństwo przed innymi regionami z powodu znacznego wzrostu zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach.

Seria zachorowań na COVID-19 w powiecie kępińskim nie uszła uwadze wojewody, który przygląda się sytuacji i planuje podjąć pierwsze kroki, aby spróbować zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa w tym rejonie. Ognisko SARS-CoV-2 pojawiło się w jednym z tamtejszych zakładów pracy, w którym odnotowano zakażenia. Sytuacja jest dynamiczna, bo tylko w weekend przybyło kilkudziesięciu chorych. Dość powiedzieć, że w ostatnich dwóch miesiącach były to zaledwie pojedyncze przypadki.

ZOBACZ: Ma 101 lat. Pokonała koronawirusa!

Kolejny punkt drive-thru pojawi się w Pleszewie oraz w innych miastach. Pleszew na tej mapie zostaje, jednak kolejnym przystankiem mobilnego centrum będzie właśnie Kępno. – Jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabem zarządzania kryzysowego w powiecie, ze służbą sanitarną i z właścicielami firmy, w której problem wystąpił i panujemy w pełni nad sytuacją – zakomunikował podczas oficjalnego otwarcia punktu drive-thru w Ostrowie Wielkopolskim.

Wojewoda ma na swoim koncie interwencję w powiecie krotoszyńskim, w którym w kwietniu odnotowano najwięcej zachorowań. Teraz sytuacja się stabilizuje. Podobnie jak w powiecie pleszewskim czy kaliskim, gdzie również odnotowywane są pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ: Znamy datę otwarcia żłobka i przedszkoli w Ostrowie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick