Nie mają akwenów, założyli stowarzyszenie

0
W Koźminie Wielkopolskim powstało nowe stowarzyszenie, które skupia pasjonatów sportów wodnych i szeroko rozumianej turystyki wodnej.

Położenie Koźmina Wielkopolskiego nieco utrudnia rozwijanie takich zainteresowań, gdyż najbliższe akweny, na których można uprawiać sporty wodne to Warta lub jezioro w Dolsku. Mimo to, od lat w mieście nie brakuje  żeglarzy i  pasjonatów aktywnego wypoczynku  na wodzie.

Pomysłodawcą i inicjatorem powołania do życia Stowarzyszenia Wodniaków Koźmin był Jacek Sitarz, który obecnie pełni funkcję Prezesa. W skład Zarządu weszli: Marek Działoszek. Tomasz Zaworski i Leszek Lewandowicz.

Nowe stowarzyszenie ma integrować środowisko: żeglarzy, motorowodniaków, kajakarzy oraz miłośników wypoczynku na wodzie i nad wodą. Celem organizacji jest promowanie w lokalnym środowisku sportu i rekreacji wodnej, jak również propagowanie umiejętności racjonalnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu na wodzie. Jednym z ważnych zamierzeń jest również upowszechnianie wiedzy o ochronie naturalnego środowiska.

Pomysłów na realizowanie celów statutowych jest wiele.

 Pierwszą naszą propozycją są  zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat, które chcemy przeprowadzić w 2018 r. Podczas warsztatów będziemy kształtować umiejętności właściwego i kulturalnego zachowania na wodzie, a także poszerzać wiedzę o ochronie środowiska – mówi Jacek Sitarz, Prezes Stowarzyszenia Wodniacy Koźmin.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick