„Jestem woda po Kisielu”. Z humorem o przeszłości

1
Żył w cieniu ojca i brata i zaparcie bronił się przez związaniem swojej zawodowej kariery z muzyką. Dzisiaj promuje swoją książkę "Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne" w polskich bibliotekach. W swoim kalendarium uwzględnił też wizytę w Ostrowie Wielkopolskim i dziś spotkał się z czytelnikami Biblioteki Publicznej im. S. Rowińskiego.

Nazwisko „Kisielewski” wpisane w Google od razu wskazuje na postać Stefana Kisielewskiego – polskiego prozaika, publicystkę, kompozytora czy w końcu także polityka i założyciela Unii Polityki Realnej. Od 1990 roku pod patronatem tygodnika „Wprost” wręczana jest nagroda jego imienia najlepszym biznesmenom, ekonomistom i publicystom.

Jerzy Kisielewski, syn Stefana, jak wielokrotnie sam podkreślał w wywiadach, żył w cieniu ojca. Dzisiaj to o nim się mówi i on sam zabiera głos, szczególnie na antenie radiowej „Dwójki”. Prowadzi audycję „O wszystkim z kulturą”, a od 2013 roku do lutego 2016 był  prowadzącym „Info newsroom” w TVP Info.

Ostrowską Bibliotekę Publiczną Jerzy Kisielewski odwiedził, by promować książkę „Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne”. – Ja jestem woda po Kisielu, ojciec był znany. Nie ma go z nami, a bardzo często spotykam ludzi, którzy pytają mnie „A co on by dzisiaj powiedział?” i ja sam zastanawiam się jak by komentował wiele spraw. (…) Ta książka powstała z tęsknoty, czas upływa, a pamiętamy rozmowy, ludzi, którzy odegrali w naszym życiu istotną rolę. Ja ich pamiętałem, tych związanych z moim ojcem i jako dziennikarz po prostu musiałem to wszystko opisać – mówił autor zachęcając do czytania. – Ślady rozmów, spotkań są ulotne, zachęcam do ich spisywania, bo przydadzą się przecież innym w  przyszłości – dodał.

Kisielewski rzucał anegdotami na prawo i lewo, dosłownie. Wydarzenia, którym przyglądał się jako dziecko i rozmowy ojca z ciekawymi postaciami z życia kultury i nie tylko utkwiły mu w pamięci bardzo szczegółowo. Syn Stefana potrafił okrasić wszystko specyficznym humorem, czym wręcz zaczarował słuchaczy. W rozmowie dla magazynu „Atelier” w  telewizji Proart odniósł się także do zmian kadrowych wśród dziennikarzy Polskiego Radia i zastanawiał się czy kultura w mediach jest w pewien sposób „zagrożona”. Rozmowa w najbliższym odcinku „Atelier” w środę 29 listopada o 20:50.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick