Z Włoch z nagrodami. Sukces tancerek z ostrowskiego MDK

17
10 dni we włoskim Rimini spędziła grupa baletowa Fantazja z Młodzieżowego Domu Kultury. Młode artystki prezetowały taniec klasyczny, ludowy, współczesny, a także modern jazz i step amerykański. Wróciły z całym zestawem pucharów i dyplomów.

Tancerki z ostrowskiego MDK-u, które na co dzień pracują pod okiem Bernadety Matysiak, na międzynarodowy festiwal śpiewu i tańca we Włoszech pojechały po raz drugi. Rywalizacja była duża. Ostrowskie dzieci konkurowały z drugim zespołem z Polski, a także z grupami z Bułgarii, Kazachstanu, Szwecji i Armenii. Dla tancerek zarówno prezentacje w grupach, jak i solo były bezcennym doświadczeniem. Każdemu występowi towarzyszyły ogromne emocje.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. Ogromne gratulacje dla dzieciaków! Aż przyjemnie patrzeć, że taniec daje im tyle radości.
  Szkoda tylko, że instruktorka tak bardzo inspiruje się innym zespołem że aż można się pomylić.
  Warto byc oryginalnym, w nazewnictwie również.

  • Doslownie brawo. Ale przez kogos widze przemawia zazdrosc. Instruktorka dzieci jest jedyna w swoim rodzaju I tyle serca I oryginalnosci co daje od siebie to chyba rzadkosc. Pozdrawiam

  • Dzieciaki suuper. Pokazały, co to znaczy radość z tańca. A instruktorka jest mega pozytywną osobą, która bardzo angażuje się w pracę z dziećmi. Całym sercem oddaje się temu, co robi i wychodzi jej to genialnie. Osoba, która napisała komentarz ewidentnie zazdrości talentu i sukcesów. Jednym słowem ŻAL mi ciebie Fanie.

  • Czytam i oczom nie wierzę..dorosłe osoby, a przemawia przez nich jad zazdrości i zawiści, zachowanie dziecka w przedszkolu.. skoro są tutaj znawcy tańca czy języka francuskiego, to wydaje mi się że powinno się wykazać kulturą osobistą, skoro mają do czynienia z kulturą jako taką.. nic tylko się cieszyc i gratulować zespołowi i szanować ich ciężką pracę i życzyć dalszych sukcesów, możemy być tylko z nich dumni. Wszędzie znajdą się takie osoby, które mają satysfakcję z tego, by wbić komuś szpile.. a takim polecam maść na ból du.y 🙂

 2. Doslownie brawo. A instruktorka? Jedyna w swoim rodzaju tyle serca co daje z siebie to rzadkosc. Balet to balet wspolczes to wspolczes wiec nie rozumiem… nie ma.drugiej takiej. Brawo!

 3. Doslownie brawo! A instruktorka? Jedyna w swoim rodzaju tyle serca co daje od siebie to rzadkosc. Balet to balet , wspoczes to wspoczes… wiec osoba ktora napisala koment chyba totalnie nie zna sie na rzeczy. Totalnie. Wielki uklon dla instruktorki! Jedna osoba ogarnia wszystkie choreografie a nie sztab ludzi

 4. Wielkie gratulacje dla dzieci i młodzieży. Brawo!!! Ale przede wszystkim gratulacje dla Pani Beni Matysiak za choreografie,jak również za to że mimo różnych problemów z którymi musiała sobie poradzić zespół zdobył tyle nagród i wyróżnień. Wielkie wielkie gratulacje I podziw!!! A ta osoba która napisała ten komentarz „negatywny” (oczywiście ma prawo do tego) ale sądzę że albo się nie zna albo po prostu przemawia przez nią zazdrość.

 5. Dzieciaki suuper. Pokazały, co to jest radość z tańca. A instruktorka jest mega pozytywną osobą, która bardzo angażuje się w pracę z dziećmi. Całym sercem oddaje się temu, co robi i wychodzi jej to genialnie. Osoba, która napisała komentarz ewidentnie zazdrości talentu i sukcesów. Jednym słowem ŻAL mi ciebie Fanie

 6. Wielkie gratulacje dla dzieci i młodzieży. Brawo!!! Ale przede wszystkim gratulacje dla Pani Beni Matysiak za choreografie, jak również za to że mimo różnych problemów z którymi musiała sobie poradzić zespół zdobył tyle nagród i wyróżnień. Wielkie wielkie gratulacje! A osoba która napisała „negatywny” komentarz (oczywiście ma prawo do tego) albo się nie zna albo po prostu przemawia przez nią zazdrość. Pani Beniu jesteś WIELKA!

 7. Dzieciaki suuper. Pokazały, co to znaczy radość z tańca. A instruktorka jest mega pozytywną osobą, która bardzo angażuje się w pracę z dziećmi. Całym sercem oddaje się temu, co robi i wychodzi jej to genialnie. Osoba, która napisała komentarz ewidentnie zazdrości talentu i sukcesów. Jednym słowem ŻAL mi ciebie Fanie.

 8. Sęk w tym, że osoba pisząca komentarz jak najbardziej zna się na rzeczy – co więcej – zna język francuski a także określenia pozycji baletowych. Dlatego widzi i słyszy, że instruktorka używa ich niepoprawnie, a sam pomysł nazwania swoich grup skopiowała od innych.
  Pracy i zasług nikt nie umniejsza, ani też nie ocenia.
  A sztab ludzi? Jak wszędzie – zaangażowanie rodziców i pasja dzieciaków. Ot, co.
  Pozdrawiam serdecznie.

 9. Drodzy rodzice, piszący te komentarze… Wasze dzieci mają piękne zainteresowania, osiągają sukcesy i mają z tego frajdę. Więc po co im to psuć? Zakończcie przerzucanie się komentarzami, bo to niczego nie wnosi.

 10. Jak duży wkład pracy jest włożony przez instruktorkę to każdy widzi, bo zajęcia cieszą się dużą popularnością. Zorganizować wyjazd i przygotować dzieci do festiwalu na międzynarodowym szczeblu to nie lada wyzwanie. Jeśli osoba prowadząca zajęcia w czasach w których żyjemy potrafi zmobilizować i zmotywować dzieci do tańca to należą jej się tylko brawa i pozytywne komentarze. Wszyscy wiemy z obserwacji jak pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka ma taniec, więc zostawmy negatywne komentarze dla siebie bo są niepotrzebne. Nie rozumiem, czym kieruje się Fan.

 11. Dobrze, że braki we francuskim słownictwie nie miały wpływu na wyniki festiwalu ;))) Trochę luzu pani „Fan” 😉 Pani Benia uczy moje córki tańca i ogromnej miłości do tańca. Uczy je tez szacunku do siebie nawzajem, pracy zespołowej, zaangażowania, ale również tego, aby potrafiły cieszyć się z sukcesów innych. A naukę francuskiego przyjdzie jeszcze czas ;P

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick